Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automatiserat immunfluorescensmikroskop med objektglas
Referensnummer: 2019-O002117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett automatiserat immunfluorescensmikroskop med programvara och tillhörande objektglas, ett system för automatiserad process för analys av autoantikroppar på objektglas med immunfluorescensteknik
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38515000 Fluorescens- och polarisationsmikroskop, 38515200 Fluorescensmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen