57949-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Roslagsbostäder och Campus Roslagen AB, årsavtal Bygg- och projektledning.
Referensnummer: 16/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bygg- och projektledning till Roslagsbostäder och Campus Roslagen. Separata avtal för resp. beställare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontraktsdel för Campus Roslagen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bygg- och Projektledning utan någon garanterad volym.
Kontraktsdel Roslagsbostäder
Del nr: 2
Bygg- och projektledning utan garanterad volym.