2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodgassprutor
Beskrivning: Upphandlingen av Blodgassprutor omfattar följande produkter: 1. Blodgassprutor med kanyl 2. Blodgassprutor utan kanyl 3. Blodgassprutor med blandningskula eller motsvarande, med och utan kanyl. Blodgassprutornas avsedda användning är: Arteriell och venös provtagning vid analys av blodgaser och elektrolyter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Blodgassprutor med kanyl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141310 Injektionssprutor, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Blodgassprutor utan kanyl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Blodgassprutor med blandningskula med och utan kanyl
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:3