2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biometanol
Beskrivning: Gryaab AB bjuder härmed in leverantörer till att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande biometanol. Ett dynamiskt inköpssystem liknar en leverantörspool där det inte finns någon begränsning på antalet anbudssökande som kan kvalificeras. Leverantörer kan komma och gå under avtalstiden och DIS:et innebär inga volymförpliktelser. Det är först när det görs en upphandling/avrop i DIS:et som det uppstår ett avtalsförhållande.
Intern identifierare: 24/12
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24322210 Metanol
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000