Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryck och paketering av Svenska Spels kuponger
Referensnummer: 2023-01478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tryck och paketering av Svenska Spels kuponger. Kupongerna är avsedda att användas hos Svenska Spels ca 2 100 spelombud runt om i Sverige. Kuponger trycks mot beställning/order och levereras till Svenska Spels lagerpartner, för närvarande RekLog i Sverige AB, i Jordbro söder om Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22458000 Måttbeställda trycksaker, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen