579759-2019 - ResultatSverige-Södertälje: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1080 Mät och karttjänster Flen
Referensnummer: TI 2018-1080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal för mät-, beräkning- och karttjänster, MBK.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71354000 Kartframställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen