579774-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skyddsskor – Yrkesskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelYrkesskor
BeskrivningVästerås stad inbjuder till att lämna anbud i upphandling av yrkesskor i enlighet med detta upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar behovet av skyddsskor och yrkesskor: skor, kängor och stövlar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102482:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18815100 Kängor, 18815000 Stövlar