579922-2021 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning, support- och vidareutveckling för Arkivportalen
Referensnummer: T2021-01573
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förvaltning, support och vidareutveckling för Arkivportalen under en avtalstid om två år, med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet med ett (1) år i sex omgångar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen framgår av tjänstespecifikation.