580090-2020 - ÄndringSverige-KINNA: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare
Referensnummer: 20/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning Marks kommun
Upphandlingen omfattar köp och serviceavtal avseende fabriksnya (nytillverkade) MFP:er och laserskrivare, tillval samt övriga tjänster. Även omfördelning och flyttning av befintliga skrivare ingår i uppdraget.
Upphandlingsvärdet beräknas uppgå till ca 11 000 000 SEK för hela avtalet, exkl. mervärdesskatt.
Omfattning Bollebygds kommun
Upphandlingsvärdet beräknas uppgå till ca 4 000 000 SEK för hela avtalet, exkl. mervärdesskatt.