Transport av kommunalt avfall i säck, Hedemora Energi
Referensnummer: 12-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hedemora Energi avser att upphandla transport av kommunalt avfall i säck och kärl. Syftet med upphandlingen är att uppfylla kommunens skyldighet att samla in och transportera bort kommunalt avfall.