580109-2021 - ÄndringSverige-Mora: Finans- och försäkringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster - Mora, Orsa och Älvdalens kommuner, 2021/00043
Referensnummer: 2021/00043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansiella tjänster till Mora, Orsa och Älvdalens kommunkoncerner.
Avser följande tjänster:
– Koncernkonto med kredit
– Förmedling av kommunalskatt
– Löneförmedling
– Betalningsförmedling
– Försörjningsstöd
– Elektroniskt arkiv
– Service och tillgänglighet