2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verkstadstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar märkesauktoriserad periodisk underhållsservice och reparationer för fordon av äldre årsmodell samt reservdelar till Polismyndigheten. Upphandlingen omfattar huvudsakligen underhållsservice och reparationer för fordon av fabrikat Volvo och Volkswagen. I upphandlingen ingår även köp av reservdelar och verktyg.
Intern identifierare: A511.069/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Verkstadstjänster Volvo
Beskrivning: Verkstadstjänster Volvo
Intern identifierare: Verkstadstjänster Volvo
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Verkstadstjänster Volkswagen
Beskrivning: Verkstadstjänster Volkswagen
Intern identifierare: Verkstadstjänster Volkswagen