Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support- och underhållsavtal samt driftstöd av Vismas PA-system
Referensnummer: KS 2020/0575-973
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72253200 Stödtjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal för support och underhåll av PA system.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tanums kommun har, efter genomförandet av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering och frivillig förhandsinsyn, för avsikt att ingå avtal med Visma PubliTech AB, 556515-6196, avseende support och underhåll av PA-systemet Personec P.