See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Placering enligt 9 § 8 LSS
Beskrivning: Fagersta kommun avser att upphandla en (1) stycken placering med särskild service för barn eller ungdomar enligt 9 § 8 Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS).
Intern identifierare: 2025,16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Fagersta kommun avser att upphandla en (1) stycken placering med särskild service för barn eller ungdomar enligt 9 § 8 Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Beskrivning: Fagersta kommun avser att upphandla en (1) stycken placering med särskild service för barn eller ungdomar enligt 9 § 8 Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS)
Intern identifierare: 1760235-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör
Intern identifierare: 1760236-1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MALL-Avtal
Intern identifierare: 1760237-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utvärderingsmodell
Intern identifierare: 1772933-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kontaktuppgifter
Intern identifierare: 1760238-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1760240-5