580274-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Ekerö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IAM-plattform
Referensnummer: KSUH22/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla en IAM-plattform (Identity and Access Management). Nuvarande avtal löper ut i april 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen