580376-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Transport på vattenvägar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
Förordning (EG) nr 1370/2007
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektivtrafik med sjötrafik, Ulvsunda - Gamla Stan
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget planeras att omfatta utförande av kollektivtrafik med sjötrafik i Stockholm och Solna samt andra åtaganden och funktioner som sammanhänger med trafikåtagande, t.ex. anskaffning av fartyg.
Omfattning:
1 linje
Linjelängd: 5,9 nM (11 km)
Antal hållplatser: 5-11