Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvsöversyn på fartyget Baltica
Referensnummer: 19-00385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket ger Er tillfälle att lämna anbud angående årlig varvsöversyn samt utförande av diverse övriga arbeten på arbetsfartyget Baltica. Ungefärliga fartygsdimensioner enligt nedan:
Löa: 56,7 m
Bredd:12 m
Min djupgående: 4,0 m
Deplacement: 1238 ton
Flatbotten och roder: 300 m2
Sidobotten: 450 m2
Bordläggn. och brädgång: 350 m2
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241100 Reparation av fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen