58040-2025 - Resultat
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Tryckeritjänster och profilartiklar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster och profilartiklar
BeskrivningTryckeritjänster i Mjölby kommun där den primära tjänsten kommer att vara offsettryck med med möjlighet att avropa digitala tryck och expo produkter. Avtalet är ett komplement till den egna verksamheten för att säkerställa kapacitet och produktion som på grund av teknik- eller kapacitetsbrist inte kan utföras av beställarens egna tryckeri. Beställarens behov kommer i första hand att tryckas i deras egna tryckeri och beställaren avgör för när vilka tryck ska tillfalla avtalsleverantör. För prisuppgifter - kontakta verksamhetens kontaktperson.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98462:Lot:1