580491-2019 - PlaneringSverige-Göteborg: Byggnadsanläggning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kunskapskvarteret - Luleå
Referensnummer: Version 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsannons avseende Nya kvarteret
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen