580646-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter
Referensnummer: RS 2019-03142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljökonsulter inom följande områden
Läkemedel
Miljöutredningar
Miljöutbildning
Miljöledningssystem
Miljödiplomering-extern revision
Hållbara leveranskedjor
Strategisk hållbarhet
Miljö i upphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80540000 Miljöutbildning, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning, 90714000 Miljörevision, 90714500 Miljökvalitetskontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen