580698-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalificerade upphandlingskonsulter
Referensnummer: KS2022/0994
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun erbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande kvalificerade upphandlingskonsulter.
Avrop från ramavtalet kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning, vilket innebär att ett förenklat förfrågningsunderlag skickas till antagna ramavtalsleverantörer med begäran om nytt anbud – se vidare bilaga Ramavtal.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet.
Anbudsgivning samt bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kvalificerade upphandlingskonsulttjänster