Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkort inkl. julgåva
Referensnummer: UH-2022-522
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun önskar effektivisera hanteringen av gåvor så som julgåva och avtackningar mm, genom en kort/digital lösning där den som erhållit gåva kan välja att få ett kort eller en digital lösning som berättigar till köp av varor och tjänster till det belopp som Sundsvalls kommun bestämt. Lösningen ska ha ett brett utbud av leverantörer och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Till antalet största gåva är julgåva men avtackningar med mera