580705-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå
Referensnummer: 469/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kommunikationsbyrå för framtagande av koncept och kampanjer med mera för Helsingborgs stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen