Beskrivning av upphandlingen
Undersökningar ska göras vid ett eller flera ej ännu namngivna objekt i syfte att:
2. Klarlägga förekomsten av PFAS i jordlager och grundvatten vid de aktuella objekten så att effekten av ett pilottest med tex en barriär kan följas upp efter att barriären installerats.