Göteborgs Hamn AB upphandlar Hämtning och Omhändertagande av Sludge (oljeförorenad maskinrumsavfall) från fartyg som anlöper Göteborgs hamn. Leverantören kan välja att ansöka/lämna anbud för båda tjänster i kombination eller bara för en av tjänsterna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen