2. Förfarande
Förfarande
Titel: HACS och datahallskomponenter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende HACS och datahallskomponenter.
Intern identifierare: FK 2024/015468
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30236000 Diverse datautrustning, 32580000 Datautrustning, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: HACS och datahallskomponenter