2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Kommunen har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör gällande Bevakningstjänster inom nedan angivna områden. • Larmcentraltjänster ﴾jour och beredskap﴿ • Ordningsvakter • Väktare • Skyddstäckning glas • Person‐ och överfallslarm ﴾typ SRT‐larm eller likvärdigt﴿ • Kameraövervakning med verifiering och analys.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Annonsering enligt 19 kap LOU Bilaga 2 sociala tjänster och andra särskilda tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001