580798-2023 - ResultatSverige-Umeå: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets
Referensnummer: 23150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av bränslepellets inklusive leverans och påfyllning för löpande avrop till kommunens pelletsanläggningar listade nedan: Rödåsel skola 30 ton/år Överboda skola 16 ton/år Brännlands skola 36 ton/år Ersmark skola 100 ton/år år Bodbyns skola 23 ton/år Hissjö skola 51 ton/år Volymerna är baserade utifrån statistik för 2022 och gäller utan förbindelse under avtalstiden.
Antal anläggningar och volymer kan förändras under avtalstiden. Inga volymer garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen