580918-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – LARÖD 1:14 HITTARPS IP, maskinförråd & miljöhus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLARÖD 1:14 HITTARPS IP, maskinförråd & miljöhus
BeskrivningNyproduktion av ett maskinförråd samt ett fristående miljöhus.
Intern identifierare111/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetväderberoende arbeten som behöver komma igång
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLARÖD 1:14 HITTARPS IP, maskinförråd & miljöhus