2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rivning av brandstation
Beskrivning: Den tidigare brandstationen i Uddevalla ska rivas och marksanering (som option) genomföras. Total bruttoarea ca 3410 m2. Behandlad tomtarea 3500 m2. Planerad tid för rivningsarbeten okt-dec 2026, för nyttjande av option marksaneringsarbeten fram till juni 2027.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133125:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112340 Marksanering, 45111300 Demonteringsarbeten, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90650000 Avlägsnande av asbest