581023-2022 - ResultatSverige-Falkenberg: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm till särskilt boende (SÄBO)
Referensnummer: SVN2022-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av ett totalåtagande för tillhandahållande av en tjänst för trygghetsskapande teknik till särskilda boenden (SÄBO) inom socialförvaltningens verksamhetsområde i Falkenbergs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser införandeplanering, leverans, driftsättning och funktionsprovning av ett komplett och fullt fungerande system. Tillhörande larmutrustning, teknik, programvara, kommunikationslösning för funktionens delar och andra diverse tillbehör mm som behövs ska även tillhandhållas.