581039-2019 - ResultatSverige-TANUMSHEDE: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ergonomiska skolmöbler 2 - Biomekaniska öar samt utbildning och konsultinsatser
Referensnummer: 2018/0265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av Biomekanisk ö eller komplettering av befintliga miljöer för att bli biomekaniska öar. Hela konceptet ska upphandlas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39150000 Diverse möbler och utrustning, 39160000 Skolmöbler, 79931000 Inredningstjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen