Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledning - Vision Dåva
Referensnummer: 22188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser projektledare till projekt Vision Dåva.
Uppdraget omfattar framtagande och förankring av vision samt koordinering och samordning av erforderliga processer för att uppfylla visionen.
En mer detaljerad beskrivning framgår av uppdragsbeskrivning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning framgår mer i detalj i uppdragsbeskrivningen.