See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationär oxygenkoncentrator (högflöde) samt flödesväljare
Beskrivning: Upphandling av syrgaskoncentrator, högflödes, samt flödesväljare. I samtliga fall produkter där ingen tilldelning kunde göras i den ordinarie upphandlingen , SLSO 2024-1791, som genomfördes våren 2025.
Intern identifierare: SLSO 2025-2411
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Upphandling av oxygenkoncentrator, högflödes samt flödesväljare.
Intern identifierare: 1734237-0
Huvudklassificering (cpv): 33195000 Patientövervakningssystem
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare: 1765930-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 6: Flödesväljare, 0,01-0,5 l/min
Beskrivning: Flödesväljare, 0,01-0,5 l/min
Intern identifierare: 1721372-2
Huvudklassificering (cpv): 35125000 Övervakningssystem
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 7: Flödesväljare, 0,02-1,0 l/min
Beskrivning: Flödesväljare, 0,02-1,0 l/min
Intern identifierare: 1721373-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Stationär oxygenkoncentrator, högflöde (upp till 9 l/min)
Beskrivning: Anbudsområde 3: Stationär oxygenkoncentrator, högflöde (upp till 9 l/min)
Intern identifierare: 1734169-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 8: Flödesväljare, 0,1-1,0 l/min
Beskrivning: Flödesväljare, 0,1-1,0 l/min
Intern identifierare: 1721374-5