581272-2022 - ResultatSverige-Östhammar: Brandkårs- och räddningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandredskap och tjänster
Referensnummer: KS-2022-296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75250000 Brandkårs- och räddningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, med ett Öppet förfarande.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Östhammars kommun tillhanda senast 2022-08-16 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen