Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Evenemangstjänster
Referensnummer: 20MB1452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall (SVOA) genomför och deltar i både mindre och större evenemang. Med evenemangstjänster i denna upphandling avses både ett helhetsåtagande som producent av innehåll och paketering av de evenemang som SVOA avser att genomföra och i vissa fall enbart själva genomförandet på plats av evenemanget. SVOA avser att teckna ramavtal med en helhetsleverantör inom evenemangstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79952000 Evenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen