581315-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Vuxen- och annan undervisning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå
Referensnummer: 0745/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av högskoleförberande kurser på gymnasial nivå inom kommunal vuxenutbildning.
Leverantören ska utföra utbildning genom närundervisning, distansundervisning eller fjärrundervisning samt kombinationer av dessa undervisningsformer.