Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI HR -system Kalmar kommun
Referensnummer: 2023-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun vill med denna förfrågan undersöka vilka förutsättningar det finns på marknaden för ett komplett HR system. OBS! Detta är ingen upphandling utan enbart informationsinhämtande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48442000 Programvara för finansiella system, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI (förfrågan om information vid upphandling) för nästa personal- och lönesystem (HR-system)