Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal hantverkstjänster golv
Referensnummer: 21/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för löpande hantverkstjänster avseende golvarbeten i enlighet med AFB.22.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv, 45432120 Installationsgolv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen