581386-2019 - ÄndringSverige-Uppsala: Utrustning för spektroskopi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
X-Ray Photoelectron Spectrometer (XPS)
Referensnummer: UH 2019/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33114000 Utrustning för spektroskopi
II.1.4.
Kort beskrivning
X-ray photoelectron spectrometer (XPS) to the department of structural chemistry, Ångström Laboratoy.