581413-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR system
Referensnummer: EUI 19 100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avdelningen för Biomaterialvetenskap, Institutionen för Kliniska vetenskaper på Göteborgs universitet är i behov av digital PCR systemet QX200 Droplet Digital PCR med automatiserad Droplet generator AutoDG, C1000 Touch Thermal Cycler med 96- Deep well Reaction module och PX1 PCR Plate Sealer.