See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetstjänster
Beskrivning: snickeri, måleri, golv, tak och plåtarbeten
Intern identifierare: 2025/406-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Golvtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avhjälpande och förebyggande fastighetsunderhåll samt mindre ombyggnationer och renoveringar gällande fackområden snickeri, måleri, golv, tak och plåtarbeten i enlighet med det som anges i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1738873-0
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Snickeritjänster
Intern identifierare: 1738874-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare: 1749239-2
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1749242-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Egenförsäkran
Intern identifierare: 1749240-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Måleritjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avhjälpande och förebyggande fastighetsunderhåll samt mindre ombyggnationer och renoveringar gällande fackområden snickeri, måleri, golv, tak och plåtarbeten i enlighet med det som anges i upphandlingsdokumenten
Intern identifierare: 1738875-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Tak och plåt
Intern identifierare: 1738876-6