2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ledsamordnare för Stockholm Archipelago Trail (SAT)
Beskrivning: Stockholm Business Region AB är i behov av en (1) konsult: en ledsamordnare för SAT. Ledsamordnaren för Stockholm Archipelago Trail (SAT) ska stötta projektansvarig vid Stockholm Businessregion AB med vandringsleder i skärgårdsmiljö och känsliga naturområden, samt bidra till att säkerhetsställa förutsättningar och att hållbar utveckling av digital och fysisk infrastruktur för SAT vandringsled sker. SAT är skapad i enlighet med ”Ramverket för nationella vandringsleder” där denna upphandling syftar till att upphandla ramavtal med: Ledsamordnare är ansvarig för det operativa arbetet med den digitala och fysiska infrastrukturen av SAT. Konsulten ska ansvara för samordning av den digitala och fysiska vandringsleden SAT.
Intern identifierare: SBR 2026/114
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
Ytterligare klassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 90712000 Miljöplanering, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: SAT är skapad i enlighet med ”Ramverket för nationella vandringsleder” där denna upphandling syftar till att upphandla ramavtal med: - Ledsamordnare – ansvarig för det operativa arbetet med den digitala och fysiska infrastrukturen av SAT. Stockholm Business Region AB är i behov av en (1) konsult: en ledsamordnare för SAT. Konsulten ska ansvara för samordning av den digitala och fysiska vandringsleden SAT. Ledsamordnaren för Stockholm Archipelago Trail (SAT) ska stötta projektansvarig vid Stock-holm Businessregion AB med vandringsleder i skärgårdsmiljö och känsliga naturområden, samt bidra till att säkerhetsställa förutsättningar och att hållbar utveckling av digital och fysisk infrastruktur för SAT vandringsled sker.
Intern identifierare: Ramavtal Ledsamordnare för Stockholm Archipelago Trail (SAT)