581556-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Gods- och fordonstransporter i Göteborgs södra skärgård 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGods- och fordonstransporter i Göteborgs södra skärgård 2026
BeskrivningUpphandlingen omfattar befordran av gods (punkt 5.2) och fordon (punkt 5.3) mellan Fiskebäck och Södra Skärgården samt inom Södra Skärgården från den 1 november 2026 och med den 31 oktober 2030 med möjlighet för beställaren till förlängning i tre (3) år.
Intern identifierareSMF 2024-00036
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34512500 Godsfartyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000