Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Krematorieservice
Referensnummer: Kyf 2021/2045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42350000 Krematorieugnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads kyrkogårdsförvaltning genomför en upphandling avseende service på Nya Skogskrematoriet på Skogskyrkogården samt Råcksta krematorium. Serviceåtgärder utförs bl a på murverk, ugnsmekanik, brännare, rökgasfläktar, förbränningsluftsfläktar, värmeväxlare, filter, insättningstruckar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42350000 Krematorieugnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen