581665-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skåpsläp och skåpphåhängsvagnar 2023
Referensnummer: 23FMVU10435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
LOU-upphandling av kontrakt för EXIII-klassade skåpsläp och skåppåhängsvagnar för behov hos Försvarsmakten, inklusive militär brukar- och teknikerdokumentation och reservdelar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 34223100 Påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen