581671-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandkonsult
Referensnummer: 2019-25815
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Sakkunnig Brandkonsult för uppdrag i samband med nyproduktions och ombyggnadsprojekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315000 Byggnadsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen