58168-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård anstalten Högsbo och Sagsjön
Referensnummer: 2019-2862
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård samt tilläggstjänster för anstalterna Högsbo och sagsjön.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården upphandlar lokalvård till anstalterna Högsbo och Sagsjön i Göteborg.
Uppdraget innefattar lokalvård tre dagar per vecka om ca 2 000 kvadratmeter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.