2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bentonit- och dräneringsmatta till sluttäckning av deponi
Beskrivning: För sluttäckning av avfallsdeponin i Ljusnarsbergs kommun behövs bentonit- och dräneringsmatta om ca 20 000 m2 av vardera. Sluttäckningen av deponin beräknas pågå under 2024/2025. Delleveranser kommer att ske via avrop och skall ske till återvinningscentralen Skäret i Ljusnarsbergs kommun.
Intern identifierare: AT-2024-68
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44110000 Konstruktionsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 43324000 Dräneringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del