See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsvärdering Byggnad, Jord och Skog Norr, Mellan, Syd
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud avseende Fortifikationsverkets, Sjöfartsverkets och Statens fastighetsverks behov av fastighetsvärderingar vid försäljning och köp av fast egendom och byggnader på ofri grund. Upphandlingen är uppdelad i sex (6) anbudsområden: Anbudsområde 1 Byggnad Syd Anbudsområde 2 Byggnad Mellan Anbudsområde 3 Byggnad Norr Anbudsområde 4 Jord och Skog Syd Anbudsområde 5 Jord och Skog Mellan Anbudsområde 6 Jord och Skog Norr
Intern identifierare: 594/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Malldokument ALOS - Varor/sortimentsupphandling
Beskrivning: Kravspecifikation för samtliga anbudsområden: Kraven gäller samtliga anbudsområden. De ytterligare krav som ställs framgår av respektive anbudsområde.
Intern identifierare: 1868625-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation för samtliga anbudsområden
Beskrivning: Kravspecifikation för samtliga anbudsområden Kraven gäller samtliga anbudsområden. De ytterligare krav som ställs framgår av respektive anbudsområde.
Intern identifierare: 1889358-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1 Byggnad Syd
Beskrivning: Anbudsgivare ska kunna utföra värderingar inom hela det geografiska området som omfattas av anbudsområdet.
Intern identifierare: 1868636-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2 Byggnad Mellan
Intern identifierare: 1868637-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3 Byggnad Norr
Intern identifierare: 1868638-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4 Jord och skog Syd
Intern identifierare: 1868639-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5 Jord och skog Mellan
Intern identifierare: 1868640-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6 Jord och skog Norr
Intern identifierare: 1868641-7